Sluzby 2015
Kilometer 2015 v1

Dopravné správy

5.2.2016

Grécko: Demonštrácia dopravcovNovinkaChránený obsah

Dnešným dňom začína v Grécku ohlásená generálna demonštrácia dopravcov. Doba trvania protestnej akcie nie je známa.
Zdroj: IRU
3.2.2016

Grécko: Demonštrácia poľnohospodárov AKTUALIZÁCIANovinkaChránený obsah

Podobne ako v minulých rokoch, tak aj teraz sa grécki poľnohospodári začínajú zhromažďovať so svojimi strojmi pozdĺž hlavných komunikácií vo všetkých poľnohospodárskych oblastiach
Zdroj: ČESMAD Bohemia
2.2.2016

Povinné colné uzávery pri prepravách do BieloruskaPre členov združeniaNovinka

Ak sa uskutočňuje tranzit Bieloruskom alebo preprava tovarov do Bieloruska, je potrebné zabezpečiť na všetkých vozidlách colné uzávery na zavesenie colnej plomby, aj keď sa preprava nevykonáva v systéme TIR. Táto požiadavka sa vzťahuje aj na malé vozidlá do 3,5 t.
Zdroj: IRU
29.1.2016

Obmedzenie prejazdu vozidiel z Bieloruska do RuskaPre členov združeniaNovinka

Podľa dostupnej informácie zaviedla Hraničná kontrola Ruskej federácie na hraniciach Ruska kontroly, ktoré majú za následok obmedzenie prejazdu zahraničných vozidiel z Bieloruska do Ruska.
Zdroj: IRU
27.1.2016

Bulharsko - Grécko: Obmedzená premávka na hraniciachNovinkaChránený obsah

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Sofii nás informovalo, že podľa dostupných informácií budú dnes 26.01.2016 od 12,00 hod. miestneho času počas 6 hodín blokované prístupové cesty...
Zdroj: MZV
27.1.2016

Grécko: Práce na ceste v meste LagkadaNovinkaChránený obsah

Kvôli rekonštrukčným prácam v meste Lagkada (blízko Solúnu) bude uzavretá ulica Dzelili Achilles od križovatky s ulicou Ast. Oikonomou po križovatku s ulicou Vas. Alexandrou.
Zdroj: IRU
22.1.2016

IRÁN: Preprava liečivNovinkaChránený obsah

Pri tovaroch zaradených do zoznamu liečiv a látok podliehajúcich kontrole Medzinárodného výboru pre kontrolu narkotík (INCB), je potrebné iránskym colným orgánom pri vstupe do Iránu predložiť povolenie, ktoré je možné získať od príslušného orgánu krajiny odoslania. Táto povinnosť sa týka nielen dovozu ale aj tranzitu uvedených tovarov. Jedná sa väčšinou o výrobky, ktoré obsahujú omamné, psychotropné látky alebo prekurzory.
Zdroj: IRU
22.1.2016

Grécko: DemonštráciaNovinkaChránený obsah

Združenie OFAE informuje, že Federácia námorníkov Grécka oznámila demonštráciu všetkých kategórií lodí v čase od 27. januára 2016 6.00 hod. do 29. januára 2016 6.00 hod. Zároveň poskytlo nové informácie ku demonštrácii gréckych poľnohospodárov, o ktorej sme už informovali v predchádzajúcej správe.
Zdroj: IRU
22.1.2016

Pozor! Ruský hraničný prechod LOBOK neslúži pre medzinárodnú kamiónovú dopravuPre členov združeniaNovinka

Ruský hraničný prechod LOBOK na hranici s Bieloruskom nie je možné využívať na medzinárodnú prepravu tovarov. Na hraničnom prechode Lobok sa nenachádzajú colníci, a preto ho nie je možné využívať na prechod dopravných prostriedkov prepravujúcich akékoľvek tovary. Hraničný prechod Lobok možno naďalej využívať na osobnú prepravu. Zdroj: Veľvyslanectvo SR v Moskve
21.1.2016

Francúzsko: Deminštrácia v CalaisNovinkaChránený obsah

Francúzske združenie dopravcov FNTR informuje, že v prístave Calais prebieha demonštrácia zamestnancov bývalej spoločnosti „My Ferry Link“.
Zdroj: IRU

SÍDLO ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Levická 1
82640 Bratislava
IČO: 30779553
IČDPH: SK2020316870

PREVÁDZKA ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Studená č. 5
82017 Bratislava

CESMAD Slovakia je členom:

Logo IRU logo Transfigoroute international Logo AZZZ SR