Jazyk:Slovensky Deutche Sprachen Switch to English
 
SUPER CENY !!! - pre členov ČESMADu
Monitoring vozidiel
Navigácie pre TIR
Autobatérie
Príslušenstvo nadstavieb
Svetelný program
Príslušenstvo kabíny Truck program
 
  Autochladničky
  Vozidlové rádiostanice
  Kompresory 12 - 24 V
  Audio-video technika 12/24 V
  Tachogr. krúžky, kotúčiky a i
  Autolekárničky, bezp. kladivá
  Nezávislé klimatizácie
  Doplnky pre komfort vodiča
  Mobilná kuchyňa
  Meniče napätia 12/24/230 V
  Príručné svietidlá
  Poličky
  Stierače
  Alkoholtestery
  Ochrana pred spánkom za volantom
  Kanistre prenosné
Zabezpečenie proti krádeži
Výbava ADR
Ochranné odevy, obuv, rukavice
Snehové reťaze
Mapy a autoatlasy
Tlačivá
Softvérové programy
Publikácie
Kvapaliny, oleje a mazivá
Náhradné diely
MAĎARSKÉ MÝTO
VÝPREDAJ
Novinky a akcie MOTOPLUS
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie:

s diakritikou
Dnešný počet návštevníkov: 560
Vyhladávač snehových retazí.

Autolekárnička pre hromadnú dopravu

Autolekárnička pre hromadnú dopravu

Textilné vrecko

Zloženie zodpovedá vyhláške MZ SR č. 143 / 2009

Motorové vozidlá kategórií M2, M3 s počtom miest na sedenie nad 22 musia mať v povinnej výbave 2 ks lekárničiek pre hromadnú dopravu.

Poskytnúť prvú pomoc druhému, to je základná morálna povinnosť každého z nás. Autolekárnička nám na cestách v prípade potreby poskytuje základný zdravotnícky materiál na ošetrenie zranení. Vieme ju však v kritickej chvíli použiť? Do roku 2012 biela, aj oranžová! Autolekárnička nám na cestách v prípade potreby poskytuje základný zdravotnícky materiál na ošetrenie zranení. Vieme ju však v kritickej chvíli použiť? Dokážeme prvú pomoc vykonať naozaj dostatočne a „laicky” odborne? Snažme sa preto každú informáciu o jej poskytovaní dobre zapamätať a precvičiť, aby nás kritická situácia v praxi neprekvapila! Majme poruke Kartu prvej pomoci - bedeker základných zručností prvej pomoci. Dôležité je tiež, aby sme aj po pamäti vedeli, kde autolekárničku máme, čo v nej máme a zároveň ju vedeli aj používať. Čo nám bráni používať ju bežne? Náplasť pri odreninách, dezinfekčný prostriedok, obväz a gázu pri menších zraneniach, ktoré sme nadobudli napríklad pri výmene kolesa... Potom jej obsah stačí pravidelne dopĺňať, kontrolovať. Nebojme sa priniesť ju do najbližšej lekárne! Poradia nám tu, ktoré jej časti sú nepoužiteľné - najčastejšie len obväzový materiál, dezinfekčný prostriedok, rýchloobväz a ponúknu nám na výmenu sterilnú náhradnú náplň či kompletnú náhradnú náplň. Pri kúpe novej lekárničky odborníci neodporúčajú kupovať si lekárničku zabalenú vo fólii, pretože kúpa „mačky vo vreci” sa nemusí v kritických chvíľach vyplatiť. V lekárni si môžeme skontrolovať nielen obsah, ale aj kvalitu, ktorá musí zodpovedať vyhláške Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR č. 578/2006 a Smernici Ministerstva zdravotníctva SR č. 54/2002 zvlášť pre motorové osobné a nákladné vozidlá, vozidlá hromadnej dopravy, autobusy či motocykle. Podľa informácií MZ SR do 31.7.2012 môžu byť súčasťou povinnej výbavy automobilu doteraz používané typy lekárničky - teda aj v bielom, aj oranžovom vyhotovení (samozrejme s ohľadom na dobu expirácie), doplnené o Kartu prvej pomoci (od 1.7. 2009 povinne). Lekárničky vyrobené do 31. júla 2009 možno uvádzať na trh naďalej, najdlhšie do 31. 10. 2009, ak je k nim pripojená Karta prvej pomoci, a možno ich používať do 31. 7. 2012.

Cena: (bez DPH / s DPH)
29,91 € (901,04 Sk) / 32,90 € (991,15 Sk)

Objednávací kód: 1142

Množstvo:   Ceny sú prepočítané konverzným kurzom 1€=30,1260 Sk
 


 


Reklama
       
         
   
Všetky informácie zverejnené na internetovej stránke www.cesmad.sk a prostredníctvom elektronickej konferencie Infomail sa môžu ďalej používať len s predchádzajúcim písomným súhlasom Združenia ČESMAD Slovakia.

Publikovanie alebo ďaľšie šírenie obsahu správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR vyslovene zakázané.
Správy zo zdrojov TASR copyright C TASR.