Tlačové správy

31.5.2016

ČESMAD upozornil na problémové zákony o minimálnej mzdeNovinka

Združenie ČESMAD Slovakia sa pripojilo k medzinárodnému protestu a spolu s ďalšími deviatimi krajinami upozornili, že francúzsky zákon o minimálnej mzde bude pre dopravné spoločnosti znamenať množstvo problémov.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
27.5.2016

Dopravcovia žiadajú ochranu voľného trhuNovinka

Ochrániť jednotný európsky trh pred nariadeniami francúzskeho a nemeckého zákona o minimálnej mzde je cieľom desiatich európskych združení dopravcov, ktoré protestom hromadne vyjadria svoj nesúhlas 31. mája.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
5.5.2016

ČESMAD Slovakia pod vedením nového prezidentaNovinka

Na 26. Plenárnom zhromaždení združenia cestných dopravcov ČESMAD Slovakia prebehlo volebné hlasovanie členov, ktoré určilo zloženie nového prezídia a tým aj meno nového prezidenta.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
4.3.2016

Schengenský priestor je dôležitý pre cestnú dopravuNovinka

Kritická situácia a stále častejší ohlas rozpadu schengenského priestoru by komerčnú cestnú dopravu v rámci Európy spomalil a výrazne skomplikoval. Zástupcovia dopravcov preto žiadajú riešenia, ktoré by zabránili takémuto scenáru.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
22.2.2016

ČESMAD oslavuje 50. výročieNovinka

Najvplyvnejšie záujmové združenie na Slovensku orientované na cestnú dopravu s členskou základňou 800 spoločností má za sebou 50 rokov svojej odbornej činnosti.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
27.8.2015

Lebo dopravní experti povedali...Novinka

Po rozhovoroch predstaviteľov združenia Česmad Slovakia a Združenia miest a obcí Slovenska sa zástupcovia obcí rozhodli, že nákladné vozidlá nebudú môcť v nedeľu v dlhšom čase používať ani diaľnice a rýchlostné komunikácie.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
17.8.2015

Zmena zákazov jázd by pozitívne ovplyvnila počty kamiónov na cestáchNovinka

Zástupcovia združenia Česmad Slovakia žiadajú o stretnutie predsedu Združenia miest a obcí Slovenska, ktoré zásadne pripomienkovalo paragraf o víkendovom zákaze jázd pre nákladné vozidlá.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
16.6.2015

Kontrola potvrdila naše podozreniaNovinka

Kontrolná akcia zameraná špeciálne na prepravné povolenia zahraničných kamiónov z východnej Európy, ktorá sa uskutočnila na základe výzvy združenia Česmad Slovakia priniesla očakávané výsledky. Akciu pripravilo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja spoločne s mýtnou políciou a prizvaná bola aj finančná správa.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
10.6.2015

Vyzývame orgány ku kontrole zahraničných dopravcovNovinka

Slovenskí dopravcovia čelia na domácom trhu zahraničným dopravcom z východnej Európy, ktorí svoju činnosť vykonávajú bez potrebných povolení a môžu si tak dovoliť ponúknuť výrazne nižšie ceny. V súlade so zákonom pôsobiaci slovenský dopravca tak nedokáže konkurovať.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
12.2.2015

ČESMAD Slovakia pokračuje v tlaku pre úpravu nemeckého zákona o minimálnej mzdeNovinka

Združenie Česmad Slovakia pokračuje v riešení situácie, ktorá nastala po zavedení nemeckého zákona o minimálnej mzde. Rokovania sa presúvajú na pôdu Európskeho parlamentu, kde bude prostredníctvom europoslanca Richarda Sulíka vystupovať proti tomuto zákonu.
Zdroj: ČESMAD Slovakia

SÍDLO ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Levická 1
82640 Bratislava
IČO: 30779553
IČDPH: SK2020316870

PREVÁDZKA ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Studená č. 5
82017 Bratislava

CESMAD Slovakia je členom:

Logo IRU logo Transfigoroute international Logo AZZZ SR