Sluzby 2015
Kilometer 2015 v1

Tlačové správy

16.6.2015

Kontrola potvrdila naše podozreniaNovinka

Kontrolná akcia zameraná špeciálne na prepravné povolenia zahraničných kamiónov z východnej Európy, ktorá sa uskutočnila na základe výzvy združenia Česmad Slovakia priniesla očakávané výsledky. Akciu pripravilo Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja spoločne s mýtnou políciou a prizvaná bola aj finančná správa.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
10.6.2015

Vyzývame orgány ku kontrole zahraničných dopravcovNovinka

Slovenskí dopravcovia čelia na domácom trhu zahraničným dopravcom z východnej Európy, ktorí svoju činnosť vykonávajú bez potrebných povolení a môžu si tak dovoliť ponúknuť výrazne nižšie ceny. V súlade so zákonom pôsobiaci slovenský dopravca tak nedokáže konkurovať.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
12.2.2015

Česmad Slovakia pokračuje v tlaku pre úpravu nemeckého zákona o minimálnej mzdeNovinka

Združenie Česmad Slovakia pokračuje v riešení situácie, ktorá nastala po zavedení nemeckého zákona o minimálnej mzde. Rokovania sa presúvajú na pôdu Európskeho parlamentu, kde bude prostredníctvom europoslanca Richarda Sulíka vystupovať proti tomuto zákonu.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
3.9.2014

Rokovanie ohľadne týždenného odpočinku vo Francúzsku a BelgickuNovinka

Včera dňa 2.9.2014 sa uskutočnilo rokovanie v centrále medzinárodného združenia IRU v Bruseli. Stretnutie iniciovalo naše združenie z dôvodu zavedenia vysokých sankcií vo Francúzsku a Belgicku pre vodičov resp. dopravné spoločnosti za uskutočnenie 45-hodinového odpočinku vo vozidle.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
11.8.2014

Úspešné zakončenie rozporových konaníNovinka

Po dlhodobom a náročnom rokovaní s Ministerstvom financií Slovenskej republiky včera združenie ČESMAD Slovakia dosiahlo úspešný výsledok. Zákon o dani z motorových vozidiel pokračuje v legislatívnom konaní v znení, ktoré je konečne prijateľné pre slovenských dopravcov a po schválení vytvorí na trhu lepšie podmienky.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
18.7.2014

ČESMAD Slovakia požaduje zmeny v návrhu zákona o dani z motorových vozidielNovinka

Hlavným bodom mimoriadneho zasadnutia prezídia ČESMAD Slovakia, ktoré sa uskutočnilo 15. júla 2014, bol návrh zákona o dani z motorových vozidiel. Novo pripravovaný zákon Ministerstva financií je momentálne v medzirezortnom konaní.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
27.6.2014

ČESMAD Slovakia žiada nižšiu sadzbu dane z motorových vozidielNovinka

Združenie cestných nákladných dopravcov ČESMAD Slovakia žiada nižšiu sadzbu dane z motorových vozidiel
Zdroj: ČESMAD Slovakia
5.6.2014

Rozumná voľba = autobusNovinka

Celosvetová kampaň „Smart Move“ prichádza aj na Slovensko! Kampaň vznikla v októbri 2009 pod záštitou Medzinárodnej únie cestnej dopravy (IRU) so sídlom v Ženeve. Jej cieľom je informovať ľudí o výhodách využívania autobusovej dopravy a tiež zvyšovať politické a mediálne povedomie v tejto oblasti.
Zdroj: ZAD
5.3.2014

D1 a D2 s nulovou sadzbou, debet na mýtnych jednotkách, nižšie pokutyNovinka

Združenie cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia rokovalo včera 4. 3. 2014 s Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, s NDS a. s. a spoločnosťou Skytoll
Zdroj: ČESMAD Slovakia
20.2.2014

TS Intravilány budú od polovice marca spoplatnené nulovou sadzbouNovinka

Včera sa uskutočnilo rokovanie medzi štátnym tajomníkom Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ing. Viktorom Stromčekom a prezidentom Združenia ČESMAD Slovakia Ing. Ľubomírom Honíškom, kde ministerstvo akceptovalo pripomienky združenia a vydalo nasledovnú tlačovú správu.
Zdroj: ČESMAD Slovakia

SÍDLO ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Levická 1
82640 Bratislava
IČO: 30779553
IČDPH: SK2020316870

PREVÁDZKA ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Studená č. 5
82017 Bratislava

CESMAD Slovakia je členom:

Logo IRU
logo Transfigoroute international Logo AZZZ SR