Sluzby 2015
Kilometer 2015 v1

Tlačové správy

27.4.2017

Dopravcovia V4 spoločne proti deformáciám európskeho trhuNovinka

Budapeštianske stretnutie vrcholných zástupcov združení dopravných spoločností z krajín Vyšehradskej štvorky prinieslo dohodu zúčastnených na spoločnom postupe v boji proti opatreniam, ktoré narúšajú voľný pohyb tovaru, osôb a služieb na európskom trhu.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
24.3.2017

Stiahnutie novely zákona je krok späťNovinka

Podľa najnovších informácií bola novela zákona o cestnej premávke upravujúca spodnú vekovú hranicu pre vodičské preukazy na nákladné vozidlá a autobusy stiahnutá zo schvaľovacieho procesu v Národnej rade Slovenskej republiky.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
22.3.2017

Tlačová správa 4 združení v oblasti dopravyNovinka

Združenie prevádzkovateľov hromadnej dopravy osôb v mestských aglomeráciách SR, Zväz autobusovej dopravy, Zväz zamestnávateľov MHD SR a Združenie cestných dopravcov Česmad Slovakia víta poslaneckú iniciatívu týkajúcu sa zmeny legislatívy pri stanovení dolnej vekovej hranice 21 rokov na vydávanie vodičských oprávnení na verejnú prepravu osôb. Zmena regulácie pomôže k riešeniu problémov súvisiacich s nedostatkom vodičov.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
2.3.2017

Združenie dopravcov súhlasí s novelou cestného zákonaNovinka

Poslanecký návrh na zmenu legislatívy pre zisk vodičského oprávnenia skupiny C a D je pozitívny krok, ktorý posunie slovenskú cestnú dopravu vpred.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
19.1.2017

Rakúsko sa zbavuje zahraničných dopravcovNovinka

Ďalšia európska krajina zaviedla zákon o minimálnej mzde, ktorý sa uplatňuje aj na vodičov v medzinárodnej cestnej doprave. Podnikateľská činnosť v tejto oblasti sa tak výrazne komplikuje.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
15.12.2016

Štátne podmienky brzdia rozvoj podnikania v cestnej dopraveNovinka

Slovenské dopravné spoločnosti sa vplyvom nepriaznivých podmienok vytvorených štátom dostávajú na okraj európskeho trhu cestnej dopravy. Daňovo odvodové zaťaženie dopravcov zo Slovenska brzdí rozvoj podnikania v tomto sektore, ktorý sa dá pozorovať vo všetkých okolitých štátoch.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
14.11.2016

Zvýšenie cien PZP je pre dopravcov neakceptovateľnéNovinka

Združenie ČESMAD Slovakia, ktoré združuje takmer 800 slovenských dopravných spoločností ostro kritizuje vládny návrh novely Zákona o poisťovníctve, ktorý by zaviedol 8 % odvod z neživotného poistenia.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
26.8.2016

Rýchla rekonštrukcia úseku cesty I/65 je nevyhnutnáNovinka

Ohlásené termíny rekonštrukcie úseku cesty I/65 a s tým spojená dlhodobá uzávierka bude mať negatívny dopad na medzinárodné prepravné trasy, a teda aj samotné dopravné spoločnosti.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
11.8.2016

Novela zákona o zamestnávaní cudzincov nič nevyriešiNovinka

Ohlasovaná novela zákona, ktorá by mala podľa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny uľahčiť zamestnávanie občanov z krajín mimo Európskej únie v praxi prinesie len minimálne alebo žiadne zlepšenie.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
31.5.2016

ČESMAD upozornil na problémové zákony o minimálnej mzdeNovinka

Združenie ČESMAD Slovakia sa pripojilo k medzinárodnému protestu a spolu s ďalšími deviatimi krajinami upozornili, že francúzsky zákon o minimálnej mzde bude pre dopravné spoločnosti znamenať množstvo problémov.
Zdroj: ČESMAD Slovakia

SÍDLO ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Levická 1
82640 Bratislava
IČO: 30779553
IČDPH: SK2020316870

PREVÁDZKA ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Studená č. 5
82017 Bratislava

CESMAD Slovakia je členom:

Logo IRU logo Transfigoroute international Logo AZZZ SR