Sluzby 2015

Tlačové správy

19.1.2017

Rakúsko sa zbavuje zahraničných dopravcovNovinka

Ďalšia európska krajina zaviedla zákon o minimálnej mzde, ktorý sa uplatňuje aj na vodičov v medzinárodnej cestnej doprave. Podnikateľská činnosť v tejto oblasti sa tak výrazne komplikuje.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
15.12.2016

Štátne podmienky brzdia rozvoj podnikania v cestnej dopraveNovinka

Slovenské dopravné spoločnosti sa vplyvom nepriaznivých podmienok vytvorených štátom dostávajú na okraj európskeho trhu cestnej dopravy. Daňovo odvodové zaťaženie dopravcov zo Slovenska brzdí rozvoj podnikania v tomto sektore, ktorý sa dá pozorovať vo všetkých okolitých štátoch.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
14.11.2016

Zvýšenie cien PZP je pre dopravcov neakceptovateľnéNovinka

Združenie ČESMAD Slovakia, ktoré združuje takmer 800 slovenských dopravných spoločností ostro kritizuje vládny návrh novely Zákona o poisťovníctve, ktorý by zaviedol 8 % odvod z neživotného poistenia.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
26.8.2016

Rýchla rekonštrukcia úseku cesty I/65 je nevyhnutnáNovinka

Ohlásené termíny rekonštrukcie úseku cesty I/65 a s tým spojená dlhodobá uzávierka bude mať negatívny dopad na medzinárodné prepravné trasy, a teda aj samotné dopravné spoločnosti.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
11.8.2016

Novela zákona o zamestnávaní cudzincov nič nevyriešiNovinka

Ohlasovaná novela zákona, ktorá by mala podľa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny uľahčiť zamestnávanie občanov z krajín mimo Európskej únie v praxi prinesie len minimálne alebo žiadne zlepšenie.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
31.5.2016

ČESMAD upozornil na problémové zákony o minimálnej mzdeNovinka

Združenie ČESMAD Slovakia sa pripojilo k medzinárodnému protestu a spolu s ďalšími deviatimi krajinami upozornili, že francúzsky zákon o minimálnej mzde bude pre dopravné spoločnosti znamenať množstvo problémov.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
27.5.2016

Dopravcovia žiadajú ochranu voľného trhuNovinka

Ochrániť jednotný európsky trh pred nariadeniami francúzskeho a nemeckého zákona o minimálnej mzde je cieľom desiatich európskych združení dopravcov, ktoré protestom hromadne vyjadria svoj nesúhlas 31. mája.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
5.5.2016

ČESMAD Slovakia pod vedením nového prezidentaNovinka

Na 26. Plenárnom zhromaždení združenia cestných dopravcov ČESMAD Slovakia prebehlo volebné hlasovanie členov, ktoré určilo zloženie nového prezídia a tým aj meno nového prezidenta.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
4.3.2016

Schengenský priestor je dôležitý pre cestnú dopravuNovinka

Kritická situácia a stále častejší ohlas rozpadu schengenského priestoru by komerčnú cestnú dopravu v rámci Európy spomalil a výrazne skomplikoval. Zástupcovia dopravcov preto žiadajú riešenia, ktoré by zabránili takémuto scenáru.
Zdroj: ČESMAD Slovakia
22.2.2016

ČESMAD oslavuje 50. výročieNovinka

Najvplyvnejšie záujmové združenie na Slovensku orientované na cestnú dopravu s členskou základňou 800 spoločností má za sebou 50 rokov svojej odbornej činnosti.
Zdroj: ČESMAD Slovakia

SÍDLO ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Levická 1
82640 Bratislava
IČO: 30779553
IČDPH: SK2020316870

PREVÁDZKA ZDRUŽENIA:

ČESMAD Slovakia
Studená č. 5
82017 Bratislava

CESMAD Slovakia je členom:

Logo IRU logo Transfigoroute international Logo AZZZ SR