Registrácia dopravných kapacít pre humanitárnu pomoc

Rezort dopravy opätovne vyzýva dopravcov, aby sa zapojili do prepravy odídencov z Ukrajiny, respektíve na doručovaní humanitárnej pomoci v rámci pomoci Ukrajine.

Dopravcovia, ktorí majú záujem sa zapojiť do pomoci pri preprave odídencov a humanitárnej pomoci, musia vyplniť editovateľný dotazník. Najskôr je potrebné si ho stiahnuť vo formáte PDF, následne vyplniť a zaslať na adresu dopravcovia@mindop.sk. Rezort dopravy prosí, aby informácie vyplnili pravdivo. Na základe nich bude neskôr, v prípade eskalácie konfliktu a potreby zapojenia prepravných kapacít, ministerstvo dopravcov kontaktovať.

Dotazník nájdete tu: https://bit.ly/DOTAZNIKDOPRAVA

Prvá výzva dopravcom bola zverejnená v marci. Následne Ministerstvo dopravy a výstavby SR vybralo autobusových a kamiónových dopravcov, ktorí prepravu zabezpečili. Doteraz im bolo vyplatených 1,99 milióna eur.

„V súčasnosti sa všetky ministerstvá pripravujú na jesennú, resp. zimnú eskaláciu konfliktu na Ukrajine, ktorá spôsobí opätovný prílev utečencov na Slovensko. Poskytneme im rovnakú pomoc, ako to bolo na jar,“ priblížil minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Plenárne zhromaždenie / konferencia Cestná doprava

Vážení dopravcovia,
radi by sme Vás pozvali na najväčšiu konferenciu o aktuálnych výzvach, zelených riešeniach a novom mýte v SR, ktorú organizuje združenie ČESMAD Slovakia a ktorej súčasťou bude aj 31. plenárne zhromaždenie združenia. Poštou Vám v týchto dňoch distribuujeme oficiálnu pozvánku na túto udalosť.

Plenárne zhromaždenie a konferencia sa budú konať 29. septembra 2022 v X-BIONIC SPHERE, Dubová 33, 931 01 Šamorín-Čilistov. Ak prichádzate z ďaleka, máte možnosť sa ubytovať priamo v mieste konania v hoteli za zvýhodnenú cenu. V prípade záujmu o ubytovanie pošlite e-mail na: konferencia@cesmad.sk.

Plenárne zhromaždenie
Dňa 29. septembra 2022 začíname o 8.00 h registráciou na plenárne zhromaždenie, ktorého sa podľa stanov budú môcť zúčastniť iba majiteľ alebo štatutárny zástupca.
Od 11.00 h začne prvý odborný panel konferencie „Výzvy v cestnej doprave“, v ktorom vystúpi aj minister dopravy a výstavby SR Ing. Andrej Doležal a viacerí ďalší predstavitelia štátnej správy. Pokiaľ máte záujem tieto informácie sprostredovať aj kolegom z Vašich firiem, na túto časť sa už budú môcť pripojiť tiež. Pre takýto prípad ich prosím zaregistrujte vo formulári ako „sprievod“.
Od 12.30 do 13.30 je pre účastníkov plenárneho zhromaždenia a sprievod zabezpečený obed.

Konferencia cestná doprava
V poobedných hodinách od 13.30 h sa pre všetkých účastníkov začína Konferencia cestná doprava, ktorá sa bude venovať ďalším odborným témam, ako sú alternatívne palivá a nové mýto v SR od 1. januára 2023. Okrem zaujímavých diskusií a prednášok pripravujeme aj pútavú expozíciu, ktorej súčasťou budú nové vozidlá od importérov, vozidlá na alternatívne palivá, vyslobodzovací špeciál ČESMAD Assistance a mnoho iného.

Registrácia
Každý, komu záleží na tom, ako sa vyvíja situácia v cestnej doprave v SR a EÚ, by určite nemal chýbať a je srdečne vítaný. Vašu účasť, prosím, potvrďte najneskôr do 16. septembra 2022 vyplnením registračného formulára

https://konferencia.cesmad.sk/index.php

Bezpečnosť na cestách pre školy
Nasledujúci deň 30. septembra 2022 bude program venovaný deťom a bezpečnosti na cestách, aj za účasti predstaviteľov z Ministerstva dopravy a výstavby SR z oddelenia bezpečnosti cestnej premávky (BECEP), Prezídia policajného zboru SR a mnoho ďalších. Počas celého dňa budú vystavené vozidlá importérov, vozidlá na alternatívne palivá , vyslobodzovacie vozidlo a najkrajšie kamióny, ktoré brázdia naše cesty. Ak by ste chceli prispieť k programu, alebo vedeli o škole alebo inej detskej skupine (7-9 ročník ZŠ alebo 2-3 ročník strednej odbornej školy dopravnej), ktorá by mala záujem sa zúčastniť tohto dňa, pošlite e-mail na: konferencia@cesmad.sk. Združenie ČESMAD Slovakia osloví všetky školy v okolí s ponukou účasti na tomto dni.

Súťaž o najkrajší kamión
Na parkovisku pred miestom konania konferencie budú vystavené kamióny našich členov, ktorí sa zapojili do súťaže o najkrajší kamión. Do súťaže o zaujímavé ceny sa stále môžete zapojiť aj vy. Stačí, ak do 10. septembra 2022 pošlete fotografie svojich vozidiel s kontaktnými údajmi (osoba, firma, typ vozidla) na adresu: toth@cesmad.sk. Viac informácií o súťaži je možné nájsť TU

Tešíme sa na Vašu účasť!

Konferencia cestná doprava z PDF orezané.png

Výnimka na dojazd na 29. augusta 2022

Prezídium Policajného zboru SR udelilo v súvislosti s nadchádzajúcim štátnym sviatkom všeobecnú výnimku zo zákazu jazdy na 29. augusta 2022.

Výnimka platí pre všetky nákladné vozidlá na diaľniciach, cestách pre motorové vozidlá, cestách I. triedy a cestách pre medzinárodnú premávku prichádzajúce na územie Slovenskej republiky z niektorých zo susedných štátov, ktorých cieľ cesty (napr. stanovište vozidla alebo miesto vykládky) je na území Slovenskej republiky.

Upozorňujeme, že na ďalšie sviatky 1. a 15. septembra 2022 výnimka udelená nebola, a preto budú zákazy jázd počas týchto štátnych sviatkov v platnosti v štandardnom režime od 0.00 h do 22.00 h.

Regionálna kancelária a MOTOEXPERT v Banskej Bystrici zatvorené

Dovoľujeme si vás informovať, že z technických príčin na strane prevádzkovateľa priestorov budú v stredu 10. augusta 2022 regionálna kancelária a predajňa MOTOEXPERT v Banskej Bystrici zatvorené počas celého dňa. V nevyhnutnom prípade je možné kontaktovať zodpovedných zamestnancov:

Regionálna kancelária: Anna Kymanová, 0915 981 528
Predajňa MOTOEXPERT: Erik Masár, 0911 467 850

Internetový obchod www.motoexpert.sk pracuje bez obmedzení a vaše objednávky môžete vybaviť z pohodlia svojej kancelárie.

Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na vašu skorú návštevu.